Modna choinka na Święta 2022

Dekoracje świąteczne, tak jak inne aspekty wystroju wnętrz, podlegają modom i zmieniającym się trendom. Często w naszych domach choinki są ubierane już w pierwszej połowie grudnia i dekorują pomieszczenie jeszcze w styczniu. Drzewko staje się automatycznie centralnym punktem pomieszczenia w którym się znajduje, ma więc znaczący wpływ na całościowy wystrój. Nie ma jednego gotowego przepisu na modne dekoracje choinkowe, ponieważ zależy to od stylu w jakim urządzone jest mieszkanie oraz preferencji domowników. Można powiedzieć, że sposób dekorowania choinki odzwierciedla aktualnie panujące trendy w wystroju wnętrz.

Dużą popularnością w wielu dziedzinach życia cieszy się styl ekologiczny. Jego miłośnicy mogą więc postawić na choinkę z naturalnymi ozdobami. Trend eko to kolory ziemi i lasu: beże, brązy, złamana biel, ale także ciemna zieleń i rudości. Jeśli zaś cała choinka utrzymana jest w jasnych barwach, dodajmy jakieś czerwone akcenty. Plastikowe bombki zastępujemy wówczas szyszkami i suszonymi owocami, a zamiast błyszczących foliowych łańcuchów świetnie sprawdzą się wykonane razem z dziećmi łańcuchy z papieru. Będą tutaj pasować także tradycyjne ozdoby ludowe. Jest to jednocześnie rozwiązanie stosunkowo niedrogie, nawet jeśli nie mamy tego rodzaju ozdób z poprzednich lat. Wyposażeni w pistolet do kleju na gorąco, sznurek i zebrane w lesie naturalne materiały jesteśmy w stanie wyczarować jedyne w swoim rodzaju modne ozdoby choinkowe.

Dla wielbicieli tradycji, którzy chcą poczuć klimat świąt rodem ze swojego dzieciństwa, rozwiązaniem jest powracająca moda na bogato zdobione bombki o wyrafinowanych kształtach. Są to zarówno tradycyjne szyszki,grzybki i domki, jak i zupełnie zaskakujące pomysłowością nietypowe propozycje. Ręcznie malowana bombka ze szkła dmuchanego może także stanowić sentymentalny prezent świąteczny. Wśród tych najpiękniejszych trafiają się prawdziwe arcydzieła. Taka zawieszka będzie się kojarzyć z daną osobą. Zawsze modne są też tradycyjne zestawienia kolorów. Połączenie czerwieni ze złotem lub bielą nigdy nie będzie złym pomysłem jeśli chodzi o bożonarodzeniowe dekoracje.

Trendem zupełnie przeciwnym dla ekologicznego minimalizmu jest zdobienie choinki w iście barokowym stylu. Jeśli preferujesz bogate dekoracje świąteczne i nie boisz się przepychu - ten styl jest właśnie dla Ciebie. Dominować będą nasycone kolory, takie jak burgund, ciemna zieleń, granat i złoto. Pojawią się drapowane tkaniny ozdobione złotą nitką i brokatowe kokardy, a nawet duże kwiaty z materiału. Na tle ciemnej kolorystyki imponująco będą się prezentowały metaliczne bombki. Inną wersją tego trendu jest połączenie pudrowego różu z bardzo modnym ostatnio odcieniem różowego złota. To zestawienie będzie pięknie kontrastowało z zielenią gałązek choinkowych. Tego rodzaju dekoracje nie będą pasowały jednak do każdego wnętrza. Na zbyt małej powierzchni mogą się okazać zbyt przytłaczające.

Warto zainteresować się tematem ozdób świątecznych nieco wcześniej, aby nie okazało się że te z zeszłego roku już niezupełnie pasują do naszej aktualnej koncepcji. Nie popadajmy jednak w skrajność. Ubieranie choinki powinno być rodzinną przyjemnością, a nie sprawdzianem ze znajomości trendów. Nawet decydując się na nowoczesny styl możemy znaleźć miejsce na jakiś sentymentalny drobiazg, który wniesie miłe wspomnienia i rodzinne ciepło.