Zalety sztucznej choinki

Drzewko bożonarodzeniowe to jeden z najważniejszych symboli Świąt. Wszyscy chcemy jak najdłużej cieszyć się jego urokiem i niezwykłym klimatem jaki tworzy w domu. Jeśli zależy nam na trwałości choinki idealnym rozwiązaniem będzie wybór modelu z oferty producentów sztucznych drzewek.

Wytrzymałość to największa zaleta tego produktu. Nie trzeba spieszyć się z uprzątnięciem świątecznych dekoracji. Odpada problem ciągłego zamiata opadłych igieł. Ponadto gałązki sztucznej choinki są bardziej stabilne niż żywego drzewka. Nie uginają pod ciężarem większych bombek. Można je także dowolnie modelować. Na przykład jeśli ustawimy choinkę w kącie pomieszczenia możemy odgiąć gałązki tak, aby większa ich ilość była skierowana w stronę pokoju.

Pomysłowym rozwiązaniem dla właścicieli małych mieszkań są modele wąskie. Drzewka specjalnie zaprojektowano tak, aby przy zachowaniu proporcji właściwej choinkom, miały jednocześnie małą średnicę dolną. W ten sposób nikt nie musi rezygnować z pełnowymiarowego drzewka.

Jednorazowo za sztuczną choinkę zapłacimy pewnie więcej niż za żywą. Jej opłacalność dostrzeżemy biorąc pod uwagę, że będzie nam ona służyć przez co najmniej kilka lat. Wybierając model składający się z kilku części ułatwimy sobie przechowywanie. Po rozłożeniu drzewko zmieści się do kartonu i nie zajmie dużo miejsca.

Obecnie oferta sztucznych choinek jest bardzo bogata. Mizerne, niestarannie wykonane gałązki to już przeszłość. Choć oczywiście i takie egzemplarze są dostępne. Jednak dla wymagających jest wiele modeli o wyglądzie zbliżonym do naturalnego. Mamy do wyboru krótsze i dłuższe igły oraz wiele odcieni zieleni, a nawet niestandardowe kolory. Gałązki mogą mieć różne kształty, są spiczaste i bardziej puszyste. Są modele z imitacją młodych odrostów lub ozdobione szyszkami. Wielbiciele efektu ośnieżenia znajdą choinki sztuczne z udekorowanymi na biało końcówkami, a nawet z brokatem. Możemy wybierać wśród jodeł, świerków i sosen.

Hitem ostatnich sezonów jest choinka na pniu. Trzon w takim modelu zamontowany jest na kilkudziesięciocentymetrowym naturalnym pniu drzewa, a nie na klasycznym stojaku. Dzięki temu, że gałązki zaczynają się na pewnej wysokości, pod choinka mamy sporo miejsca na prezenty. To rozwiązanie również sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.

Modelowanie gałązek jest bardzo przydatne przy dużej ilości ozdób. Możemy wtedy tak je ustawiać, aby jak najlepiej wyeksponować wszystkie dekoracje. Miłośnicy minimalizmu w tej kwestii rozłożą je po prostu tak aby wypełniły całą przestrzeń. Wystarczy wtedy sznur lampek, żeby drzewko wyglądało efektownie.

Choinki wykonane z nowoczesnego tworzywa PE są niewątpliwie najbardziej atrakcyjne pod względem wizualnym. Do złudzenia przypominają żywe drzewka. W dotyku także są przyjemne, nie kłują. Zastosowanie gałązek z polietylenu dało możliwość zaprojektowania jak najbardziej realistycznej wersji sztucznej choinki.

Mamy więc bardzo estetyczną, wytrzymałą choinkę, która bywa trudna do odróżnienia od naturalnej. Możemy ją wygodnie zamówić przez internet, a kurier przyniesie nam drzewko do domu. Ozdoba nie straci swoich walorów przez cały świąteczny okres i będzie cieszyła oczy swoja urodą.