Choinki dekorowane, czyli choinka nie musi być tylko zielona

Obecnie mamy do dyspozycji mnóstwo różnych modeli choinek. Producenci sztucznych drzewek dokładają starań, aby każdy klient znalazł coś wyjątkowego dla siebie. Możemy wybierać z jodeł, świerków i sosen, a nawet mieć choinkę z naturalnym pniem. Ale to i tak jeszcze nie wszystko. Dostępne są także choinki, których gałązki są w specjalny sposób przyozdobione, aby były jeszcze bardziej efektowne. Dodatkową zaletą takiego drzewka jest niewielka ilość ozdób potrzebna do stworzenia imponującej dekoracji.

Dla lubiących błysk i przepych stworzono tzw. choinkę diamentową. Końcówki niektórych gałązek wyglądają jak oklejone kryształkami lodu, albo właśnie obsypane diamencikami. Inne zaś są obsypane imitacją śniegu. Jest to hit ostatnich kilku sezonów. W ten sposób ozdobione drzewko prezentuje się efektownie właściwie od razu po rozłożeniu. Gałązki są gęste i zakończone stożkowo. Wystarczy dosłownie kilka zawieszek i podświetlenie lampkami aby cieszyć się piękną, bogato zdobioną choinką.

Miłośniczki brokatu mogą skusić się na choinkę, której końcówki są właśnie nim obsypane. Z pewnością będą przyciągały spojrzenia gości. Gałązki takiego drzewka wyglądają jakby skrzył się na nich szron. Niektóre modele są też wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak szyszki, które dodają naturalności i sprawiają, że choinka ciekawiej się prezentuje.

Ostatnio zima skąpi nam śniegu i bywa tak, że podczas Świąt Bożego Narodzenia tęsknimy za białym puchem. Odpowiedzią na to jest choinka ośnieżona. Tutaj mamy do wyboru kilka typów. Są modele z końcówkami gałązek pomalowanymi białą farbą, a nawet drzewka w całości pokryte “śniegiem”. Te wyglądają jakby były przyniesione wprost z ośnieżonego lasu. W ten sposób wniesiemy odrobinę zimowego klimatu wprost do naszego domu. Ośnieżona choinka będzie pasować do niemal wszystkich aranżacji i ozdób jakie przygotowaliśmy.

Może warto zrobić małe odstępstwo od typowego modelu choinki i postawić na nieco bardziej pomysłowy styl. Świąteczne drzewko będzie stanowiło centralny punkt w domu, więc niech przyciąga spojrzenia i cieszy swoim pięknem.