Choinki na pniu

W tym szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, pięknie udekorowane drzewko staje się centralnym punktem każdego domostwa. Zanim jednak zaczniemy myśleć o ozdobach i rozważać w jakim stylu udekorujemy tym razem choinkę - warto zastanowić się nad wyborem samego drzewka. Dostępny jest szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o kształt, rozmiar i materiał z jakiego wykonana jest choinka sztuczna. Dodatkowe elementy zdobiące drzewko też nie są rzadkością. Przed dokonaniem wyboru dobrze jest zorientować się w dostępnych modelach, sprawdzić aktualne trendy oraz przemyśleć zakup tak, aby cieszył nas jeszcze przez wiele nadchodzących świąt.

Oferta na Święta 2022:

Choinka na pniu PE

Choinka dostępna w dwóch rozmiarach - 1,8 m i 2,1 m. Połączenie klasycznej foli PCV z nowoczesnym PE. Do złudzenia przypomina prawdziwą choinkę.

Diamentowa choinka na pniu

Dekorowana choinka kryształkami imitującymi lód. Dodatkowo końcówki gałązek malowane na biało tworzą wspaniały efekt ośnieżenia. Drzewko dostępne w trzech wysokościach 1,6 m, 1,8 m i 2,2 m.

Klasyczna choinka na pniu

Podstawowa wersja choinki sztucznej na pniu. Klasyczna folia PCV bez dodatków. Małe rozmiary od 0,5 m do 1,5 m.

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. choinki na pniu. Jest to swoiste połączenie naturalnych materiałów z nowoczesnymi  możliwościami technologicznymi producentów. Sztuczna korona drzewa osadzona jest w naturalnym pniu. Gałązki mogą zaczynać się na różnych wysokościach. Do wyboru mamy wiele modeli - zarówno jodły, sosny, jak i świerki.

Ponadto dostępne są także choinki sztuczne dodatkowo zdobione, np. z drobinkami przypominającymi kryształki lodu na końcach gałązek. To wybór dla konsumentów poszukujących delikatnej odmiany w dotychczasowym wizerunku tradycyjnego drzewka.

Szczególnie efektownie prezentują się modele wykonane w całości, bądź częściowo, z tworzywa PE. Choinka wyprodukowana przy użyciu tej technologii do złudzenia przypomina naturalne drzewko. W połączeniu z prawdziwym pniem daje to niezwykle oryginalny efekt.

Dodatkowym atutem choinki na pniu jest mniejsza ilość ozdób jakich potrzebujemy, aby ją udekorować. Ponadto wolna przestrzeń poniżej gałęzi daje miejsce gdzie możemy ułożyć prezenty. W ten sposób stworzą one wraz z drzewkiem zwartą całość i nie będą zajmowały dodatkowego miejsca. Choinka na pniu okazuje się więc świetnym rozwiązaniem także do mniejszych mieszkań.

Nie potrzebujemy tradycyjnego stojaka, ponieważ pień choinki umieszczony jest w stelażu owiniętym jutą. Dzięki temu drzewko wygląda o wiele bardziej uroczo niż w plastikowym, czy metalowym stojaku. A co najważniejsze - jest stabilne.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem modelu, albo jeszcze nie zdecydowałeś czy kupić choinkę żywą czy sztuczną - drzewko na pniu to propozycja warta rozpatrzenia. Stwarza bardzo naturalne wrażenie, jest ciekawą alternatywą dla choinki w stojaku, a jeśli wybierzesz model PE - zapomnisz, że to sztuczne drzewko.